Hrvatska remizirala s Turskom na početku kvalifikacija

Na startu kvalifikacija za SP 2018. nogometna reprezentacija Hrvatske u ponedjeljak je u Zagrebu protiv Turske odigrala 1-1.

Turska je krenula bolje u susret i već u 2. minuti Emre Mor je zaprijetio udarcem sa vrha 16-erca, ali lopta odlazi pored gola.

No, ubrzo je Hrvatska zagospodarila terenom i u 10. minuti prva dobra akcija urodila je stopostotnom prilikom. Vrsaljko je ubacio za Mandžukića koji sa pet metara pogađa gredu. Lopta se odbila do Pjace, ali on iz neposredne blizine puca iznad gola.

U 15. minuti Luka Modrić presjekao je loptu blizu centra i povukao polukontru, ali se je odlučio za udarac sa 20 metara, a lopta je za malo promašila cilj.

Još jednom je zaprijetio Emre Mor u 21. minuti, ali njegov udarac brani Kalinić.

Nakon toga uslijedile su dvije prigode za Hrvatsku. U 22. minuti Perišić je ubacio, a Pjaca glavom pogađa gredu, a u 31. nakon akcije po desnom boku Perišić sa 15 metara iskosa gađa gredu. Po treći puta u prvom poluvremenu Turke spašava greda.

Kao i na Euru, kad je pred kraj prvog poluvremena Modrić zabio za pobjedu 1-0, ovaj puta je strijelac bio Rakitić u 44. minuti iz penala, kojeg je izborio Modrić.

I kad se očekivalo da će “vatreni” na odmor otići sa vodstvom 1-0, Turci su u trećoj minuti sudačke nadoknade izjednačili iz slobodnog udarca. Calhanoglu je pucao sa 25 metara, lopta je okrznula Perišića, promijenila je smjer i završila u mreži.

I u nastavku je Hrvatska bila bolja. U 58. minuti Perišić je ubacio pred turska vrata, Rakitić glavom spustio za Mandžukića, koji sa pet metara puca pored gola.

Nova prigoda ukazala se u 68. minuti. Dobra akcija Hrvatske, Pjaca sa 10 metara iskosa puca, ali Turci izbijaju u korner. Minutu kasnije Modrić je odlično uposlio Mandžukića u kaznenom prostoru, koji predugo čeka i turski branič izbija mu loptu.

U posljednjih 15 minuta Hrvatska je još žešće napala. Tako u 75. minuti Ćorluka dobro ubacuje, Pjaca puca glavom, ali turski vratar odlično brani. U 80. minuti umjesto Pjace u igru je ušao Nikola Kalinić i odmah se je našao u prilici. Modrić je “promiješao” tursku obranu, lopta je došla do Kalinića koji puca iz okreta, ali turski branič blokira, javlja Hina.

Posljednju priliku imao je Badelj u drugoj minuti sudačke nadoknade, ali turski golman je ponovno odlično reagirao.

U preostalim susretima kvalifikacijske skupine I Finska i Kosovo su odigrali 1-1, a Ukrajina i Island također 1-1.

Zbog kazne utakmica je na stadionu Maksimir odigrana pred praznim tribinama. Sljedeću utakmicu u kvalifikacijama za SP 2018. Hrvatska igra 6. listopada u Skadru protiv Kosova.