Hrvatska nemoćna protiv Njemačke, u osmini finala protiv Egipta

Hrvatska rukometna reprezentacija izgubila je susret zadnjeg kola skupine C od Njemačke s 21:28 (9:13) te će u nedjelju u Montpellieru u osmini finala igrati s Egiptom.

Kod Hrvatske su Luka Stepančić i Manuel Štrlek dali po pet pogodaka, Tin Kontrec četiri, dok je najbolji hrvatski igrač Domagoj Duvnjak na ovoj utakmici igrao samo u fazi obrane i nije se upisao u strijelce. Njemačku su predvodili Patrick Wiencek (6) i Kai Hafner (5), dok je vratar Andreas Wolff bio sjajan sa 16 obrana.

S dva pogotka Stepančića i jednim Mandalinića s vanjskih pozicija u prve četiri i pol minute Hrvatska je krenula s vodstvom 3:1, no potom je uslijedilo razdoblje od čak 12 minuta tijekom kojih nije postigla niti jedan pogodak što je Njemačka iskoristila i serijom 6:0 stigla do vodstva od 7:3 i kontrole rezultata koju nije ispuštala do kraja utakmice.

Protok lopte Hrvatske u napadu od pete do 17. minute bio je vrlo spor, krila i kružni igrači nisu se uspijevali izboriti za prostor, dok su udarce vanjskih igrača blokirali njemački obrambeni igrači ili ih je branio Wolff, piše Hina.

Kada se serijom 3:0 Hrvatska pred kraj prvog poluvremena primakla na 11:8, a zahvaljujući odličnoj igri u obrani početkom drugog poluvremena smanjila i na 14:12 pojavila se nada u preokret, ali uslijedila je još jedna napadačka “crna rupa”, ovoga puta od šest minuta, od 39. do 45., koju su Nijemci iskoristili i s dva pogotka iz protunapada pobjegli na 19:13.

Niti tada se Hrvatska nije predala, pogocima Štrleka i Horvata devet minuta prije kraja stigla je na 22:20, ali ponovno se nije uspjela primaknuti na manje od dva pogotka razlike. Wienczek je potom izborio sedmerac, a onda i sam poentirao za odlazak na 24:20, da bi se razlika u završnici popela i na najvećih osam (28:20) prije no što je Kontrec u posljednjoj sekundi smanjio na konačnih 28:21.

Na kraju se pokazalo kako su najveću razliku između Hrvatske i Njemačke u ovoj utakmici ostvarili vratari. Njemački čuvar mreže je sa 16 obrana proglašen i igračem utakmice, dok su hrvatski vratari Ivan Stevanović i Filip Ivić zajedno sakupili tek šest obrana.

Hrvatsku u nedjelju u 20.45 sati u osmini finala u Montpellieru čeka dvoboj s Egiptom, koji je izgubio od Švedske s 26:33, dok će Njemačka također u nedjelju igrati u Parizu s Katarom u 18.00 sati.