Hrvatska nadigrala i Tursku

Hrvatska košarkaška reprezentacija nastavlja sa stopostotnim učinkom u pripremnim utakmicama uoči nastupa na Eurobasketu.

Nakon slavlja protiv Novog Zelanda, BiH te dva protiv Njemačke, izabranici Velimira Perasovića slavili su i u prvom ogledu na pripremnom turniru u Litvi nadigravši Tursku sa 74:66 (14:17, 23:16, 18:12, 19:21), javlja HRT.

Ponovno loš početak, ali izvrstan nastavak

Nakon već uobičajenog slabijeg ulaska u utakmicu, hrvatski košarkaši preuzeli su kontrolu rezultata u drugoj četvrtini. U trećem dijelu Hrvatska je pobjegla na dvoznamenkastu prednost te tijekom čitavog drugog poluvremena bila u vodstvu.

Sredinom posljednje četvrtine Hrvatska je ostvarila najveću prednost od 14 koševa razlike (64:50), no tada su hrvatski reprezentativci zaredali s nekoliko brzopletih poteza u napadu, prvenstveno je neoprezan bio Mario Hezonja, što su Turci iskoristili za približavanje na 67:60. Ipak, da utakmica ne uđe u neizvjesnu završnicu pobrinuo se Bojan Bogdanović, koji je pogodio tricu za 72:63 kojom je riješio pitanje pobjednika.

Izvrsno je funkcionirala igra u obrani, dok su se u napadačkom dijelu posebno Bogdanović i Luka Žorić. Bogdanović je susret završio s 25 koševa, a Žorić je dodao 11. Turke su predvodili Melih Mahmutoglu sa 16 koševa i Ersan Ilyasova s 15.

Hrvatsku već u srijedu na turniru u Kaunasu očekuje ogled protiv domaćina Litve. Utakmica počinje u 18.30.

Nakon turnira u Kaunasu, hrvatski košarkaši nastavit će pripreme u Zagrebu, a od 26. do 28. ovog mjeseca očekuje ih posljednji pripremni turnir protiv Izraela, Estonije i BiH.