Hrvatska izravno na Euro, BiH izborila dodatne kvalifikacije!

Hrvatska je ipak izborila direktan plasman na Euro! Novi izbornik Ante Čačić unatoč silnom nepovjerenju javnosti uspio je doći do dvije pobjede i odveo Hrvatsku u Francusku, izbjegavši dodatne kvalifikacije.

Hrvatska je u gostima svladala Maltu s 1:0, no što je još važnije za nju Italija je svladala Norvešku 2:1, i to nakon što su Norvežani vodili s 1:0. Takav rasplet omogućio je Italiji da kao prva ide na Euro, Hrvatska je druga u skupini H, a Norveška mora u dodatne kvalifikacije.

Pogodak odluke u La Valletti postigao je Ivan Perišić u 25. minuti utakmice.

Zadnjih 20-tak minuta ovog susreta proteklo je više u osluškivanju rezultata iz Rima, nego u pravoj igri, a Maltežani su se ohrabrili i krenuli po izjednačujući pogodak. Ipak, nisu došli do prilike ugroziti Subašića, pa je mučenje iz Ta’qalija okončano sa sretnim završetkom i prolaskom Hrvatske na EURO.

U posljednjem susretu ove skupine Bugarska je svladala Azerbajdžan sa 2:0 i tako završila kao četvrta sa 11 bodova, Azerbajdžan, kojega vodi hrvatski stručnjak Robert Prosinečki, je peti sa šest, a Malta posljednja šesta s dva boda.

BiH slavila na Cipru i izborila dodatne kvalifikacije!

Reprezentacija Bosne i Hercegovine osvojila je treće mjesto u kvalifikacijskoj skupini B i igrat će u dodatnim kvalifikacijama za odlazak na Euro u Francuskoj! BiH je u Nikoziji svladala Cipar s 3:2 i potvrdila treće mjesto, no utakmica nije prošla bez stresova za ekipu Mehmeda Baždarevića. Naime, nakon vodstva prelijepim pogotkom Harisa Medunjanina u 13. minuti, Ciprani su za samo devet minuta preokrenuli rezultat na 2:1. Ipak, Medunjanin je drugim pogotkom u 44. minuti donio mir Zmajevima, a Milan Đurić je u 67. donio potvrdu prolaska u doigravanje. Đurić je tako postao pravi junak, jer je i tri dana ranije postigao pogodak Walesu.

U ovoj grupi prvo mjesto osvojila je Belgija pobijedivši Izrael, Wales je drugi, a BiH će svog protivnika doznati u nedjelju kada je ždrijeb dodatnih kvalifikacija.

Prve utakmice dodatnih kvalifikacija igrat će se između 12. i 14. studenoga, a uzvrati između 15. i 17. studenoga.