Hajduk – Dinamo: Henriquez promašio jedanaesterac u završnici derbija!

Pred punim poljudskim tribinama najveći derbi hrvatskog nogometa, obračun Hajduka i Dinama, završio je bez pogodaka, 0:0.

I u drugom ovosezonskom najvećem hrvatskom derbiju nije bilo pobjednika. Nakon 1:1 u prvome kolu u Maksimiru, na Poljudu je završilo bez pogodaka.

Hajduk je bio bliže pobjedi, ali Dinamo je uspio sačuvati bod zahvaljujući vrataru Eduardu koji se istaknuo s nekoliko sjajnih obrana u drugom poluvremenu. U samoj završnici Dinamu je dosuđen kazneni udarac koji je promašio Henriquez.

Zagrepčani su priliku imali na samom početku dvoboja. Već u drugoj minuti Soudani je uputio jak udarac s ruba kaznenog prostora, lopta je preletjela Kalinića, ali je završila na gredi. Hajduk je vrlo brzo uzvratio. U 11. minuti Ohandza je imao stopostotnu priliku, nakon što je iskoristio neopreznost mladog Dinamova stopera Benkovića i presjekao njegovo dodavanje na 20-ak metara od gola. Ohandza je prevario i Eduarda, ali se Benković uspio vratiti na gol-liniju i blokirati udarac Kamerunca.

U samoj završnici prvog poluvremena Benković je igrao rukom u svojem šesnaestercu, domaćini su tražili kazneni udarac, no sudac Bruno Marić nije mislio tako. Splićani su nezadovoljni otišli na odmor.

U nastavku je Hajduk bio mnogo opasniji, ali Dinamo je imao raspoloženog Eduarda koji je u 56. minuti obranio udarac Juranovića, u 60. je zaustavio pokušaj Tudora, u 63. Balića, a u 81. je “razoružao” i Malokua.

U sudačkoj nadoknadi Soudani je srušen u Hajdukovu šesnaestercu. Drugi žuti, odnosno crveni dobio je Velazquez, a sudac Marić je dosudio kazneni udarac za Dinamo. Ipak, Henriquez je promašio s bijele točke i ostalo je 0:0.

Vodeći Dinamo sada ima 20 bodova, tri više od Hajduka i Rijeke, koja od 19 sati igra na svojem terenu protiv Intera.