Džeko srušio Cipar

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine pobijedila je Cipar s 2:0, u susretu 3. kola kvalifikacija za svjetsko prvenstvo 2018. u Rusiji igranom na stadionu Bilino polje u Zenici.

Do kraja prvog poluvremena nekoliko pokušaja glavom imao je Đurić, a prijetio je i Višća, međutim njihovi udarci nisu bili dovoljno precizni te promjene rezultata nije bilo.

Početkom drugog poluvremena obje momčadi su imale dobre prilike za postizanje pogotka. BiH je nastavila s napadima, a Cipar s pokušajima kontranapada.

Napadi reprezentacije BiH isplatili su se u 70. minuti nakon što je prvi pogodak na susretu postigao Džeko. Nakon greške obrane Cipra Džeki je dodao Pjanić, a bh. centarfor nije imao problema matirati Panayija.

BiH je silovitim napadima u posljednjih petnaestak minuta utakmice nastojala postići drugi pogodak i riješiti pitanje pobjednika, a Cipar je također odlučio krenuti naprijed i pokušati doći do izjednačenja.

Pitanje pobjednika konačno je riješio raspoloženi Edin Džeko, koji je u 80. minuti nakon odlične akcije reprezentacije BiH glavom postigao svoj drugi pogodak na ovom susretu.

Nakon tri odigrana kvalifikacijska kola BiH ima učinak od dvije pobjede (Estonija, Cipar) i poraza (Belgija).