Dodig i Melo osvojili Roland Garros

Ivan Dodig i Marcelo Melo osvojili su Roland Garros. U finalu parova pobijedili su braću Bryan, Mikea i Boba, sa 6:7, 7:6, 7:5 i tako ostvarili fenomenalan uspjeh! Bio je to sjajni finale u kojemu su gledatelji mogli uživati, a meč je trajao dva sata i 15 minuta.

U prvom setu nije bilo breakova, a hrvatsko-brazilski par imao je najbolju priliku jer je kod 2:2 ima tri prilike za break, ali niti jednu nije iskoristio. Odluka je zato pala u 13. igri u kojoj su Amerikanci bili uspješniji. A bolje su otvorili i drugi set i poveli sa 4:2, ali tada se Dodig i Melo vraćaju u igru te ovoga puta oni slave u tie-breaku.

Uslijedio je vrlo napeti treći set u kojemu su oba para imale svoje prilike, ali kod rezultata 5:5 Dodig i Melo drugi puta su u meču iskoristili priliku za break (imali su ih osam) i susret su uspješno priveli kraju.

Veliko slavlje uslijedilo je po završetku susreta jer osim što su pobijedili najveći par u povijesti, osvojili su svoj prvi Grand Slam naslov. Dosad su samo jednom igrali u samoj završnici ovako velikog turnira, ali upravo su ih braća Bryan zaustavila u finalu Wimbledona 2013. godine. Dodig je tako postao drugi hrvatski tenisač s Grand Slam naslovom u parovima. Dosad je to pošlo za rukom samo Nikoli Piliću (u paru s Pierreom Barthesom) i to na US Openu davne 1970. godine. U ženskoj konkurenciji to je uspjelo samo Mirjani Lučić (u paru s Martinom Hingis) 1998. na Australian Openu. Gotovo je nevjerojatno, ali Hrvatska televizija neće prenositi taj meč. Ljubiteljima tenisa u Hrvatskoj ostaje da potraže Eurosport.

Dodajmo da je Goran Ivanišević dva puta igrao finale parova na ovom turniru, ali oba puta je bio neuspješan.