Dinamo remizirao s Moldeom, Machado udaljen iz momčadi zbog vrijeđanja navijača

U prvoj utakmici trećega pretkola Lige prvaka Dinamo je na Maksimiru protiv norveškog Moldea odigrao 1:1. Strijelac za Dinamo bio je Henriquez (18), a za Molde je izjednačujući pogodak postigao Kamara (21).

Pivarić nakon remija s Moldeom: Pobijedit ćemo u uzvratu

Mamić: Ugodnije se osjećamo kada igramo u gostima

Hrvatski prvak odigrao je još jednu blijedu partiju i za prolaz u posljednje pretkolo trebat će u uzvratu pokazati puno više od onoga što su malobrojni gledatelji mogli vidjeti u Maksimiru.

Dinamo je rano došao do prilike za vodstvo, već u trećoj minuti. Nakon ubačaja s lijeve strane, Soudani je primio loptu između dva braniča, ali je s 12 metara pucao pokraj gola. No, u 18. minuti Modri su ipak poveli. Pivarić je odlično ubacio, a Henriquez glavom pogodio mrežu.

Nažalost, vodstvo Dinama je trajalo samo tri minute, a pogodak je pao na sličan način. Linnes je ubacio s desnog boka, a Kamara iz blizine zabija za 1:1. U drugom poluvremenu Dinamo je bio još jaloviji i bezopasniji. Udarac Pivarića iz slobodnjaka s 20 metara u 56. minuti te polukontra u 61. koja je završila lošim udarcem Henriqueza s 18 metara, bilo je sve od Modrih.

U 65. minuti veznjak Dinama Machado dobio je crveni karton. Prilikom izlaska s terena pokazao je srednji prst navijačima, a sudac Gumienny mu je zbog nesportske geste pokazao crveni karton. Srećom, Machado je već bio zamijenjen pa Dinamo nije ostao s igračem manje. Klub je naknadno objavio da je Machado do daljnjega udaljen iz momčadi.

srednjak

S druge strane, Molde je u drugom dijelu imao dvije velike prilike. U 67. minuti Mostroem je promašio stopostotnu priliku. Nakon ubačaja s lijeve strane i loše reakcije Dinamovih braniča, Mostroem s osam metara puca iznad gola. U 87. minuti, nakon odlične kontre, igrači Moldea su se spetljali pred kaznenim prostorom Dinama.