Dinamo osvojio Kup i desetu dvostruku krunu

Nogometaši Dinama pobjednici su hrvatskog Kupa nakon što su u finalu na stadionu Gradski vrt u Osijeku pred 3,000 gledatelja pobijedili Slaven Belupo 2-1 (1-0).

Golove za Dinamo zabili su Marko Pjaca (30-11m) i Marko Rog (76), a za Slaven Belupo je pogodak postigao Muzafer Ejupi (61).

“Modri’ su tako obranili naslov pobjednika Kupa nakon što su prošle godine na stadionu Maksimir pobijedili Split boljim izvođenjem jedanaesteraca. Dinamu je to ukupno 14. ‘Rabuzinovo sunce’, a kako su ove sezone slavili i u prvenstvu osvojili su ukupno desetu dvostruku krunu. Slaven Belupu je ovo bio drugi nastup u finalu Kupa i drugi poraz od Dinama. Koprivničani su do finala stigli i 2007. godine, a Dinamo je bio bolji u dvije utakmice (1-0, 1-1), prenosi Hina.

Bio je ovo peti ovosezonski susret Dinama i Slaven Belupa i peta pobjeda zagrebačkog sastava. Dinamo je u međusobnim susretima bez poraza već 28 utakmica ostvarivši pritom 25 pobjeda i tri neodlučena ishoda. Posljednji put Slaven Belupo je slavio u rujnu 2008. kada je ‘modre’ s dva gola srušio Bojan Vručina.

Dinamo je odmah zagospodario terenom i dominirao, no Slaven je bio čvrsto posložen i čekao je svoju priliku. ‘Modri’ su do vodstva stigli u 30. minuti golom Marka Pjace iz kaznenog udarca. Jedanaesterac je izborio Soudani kojeg je oborio Edson. Pet minuta kasnije i Soudani se mogao upisati među strijelce, no pucao je glavom preko gola. Momčad iz Koprivnice prvi je put zaprijetila suparniku u 35. minuti, no Vedran Purić je pucao preko gola. Slaven Belupo je u drugom dijelu zaigrao bolje i u 61. minuti je uspio izjednačiti nakon sjajne kontre.

Delić je povukao po lijevoj strani i sjajno ubacio za Ejupija koji je pogodio za 1-1. Dinamo je stigao do novog vodstva u 76. minuti golom Marka Roga s više od 25 metara. Međutim, najveći krivac za pogodak ‘modrih’ je vratar Matjaž Rozman koji je katastrofalno procijenio let lopte koja je završila u mreži. Do kraja utakmice Dinamo je znalački obranio vodstvo.