Dinamo 10. godinu zaredom osigurao europsku jesen

Nogometaši zagrebačkog Dinama plasirali su se u 4. pretkolo Lige prvaka svladavši i u uzvratnom susretu imenjaka iz Tbilisija, ovoga puta na gostovanju s 1:0 (1:0), što im je uz 2:0 pobjedu iz prvog dvoboja otprije tjedan dana u Zagrebu bilo dovoljno da osiguraju još barem osam utakmica u Europi ove sezone.

Strijelac jedinog gola na utakmici bio je Marko Rog u 8. minuti.

Sve nade domaćina kako bi mogli nadoknaditi zaostatak iz prve utakmice Zagrepčani su uništili na samom početku dvoboja nakon što je slobodni udarac Roga uz dosta sreće završio u mreži iza Anthonyja Scribea.

Domaći branič Parunašvili je prekršajem za žuti karton zaustavio Soudanija na otprilike 25 metara od svog gola, a udarac Roga pogodio je nekog od igrača u živom zidu, lopta je promijenila smjer i potom se od vratnice odbila u mrežu, piše Hina.

U nastavku prvog poluvremena gruzijski je prvak stvorio nekoliko izglednih situacija pred Eduardovim vratima, ali niti iz jedne nije uspio postići pogodak, da bi se u nastavku dvoboj pretvorio u “uspavanku” jer je svima bilo jasno kako je hrvatski prvak osigurati prolazak dalje.

Suparnika u 4. pretkolu Dinamo će saznati na ždrijebu u petak u podne, a termini odigravanja dvoboja posljednje faze natjecanja prije ulaska u skupine su 16. i 17., odnosno 23. i 24. kolovoza.

Ukoliko pobijedi svog suparnika u 4. pretkolu, Dinamo će po četvrti put u posljednjih šest sezona izboriti nastup u nekoj od skupina Lige prvaka (2011/12., 2012/13., 2015/16.), a ukoliko izgubi europsku jesen će igrati u nekoj od skupina Europske lige. Bit će to 10. sezona zaredom kako će Dinamo igrati u grupnoj fazi eurokupova.