Čile prvak Južne Amerike, Messi opet bez trofeja s Argentinom

Nogometna reprezentacija Čilea prvi put u povijesti postala je prvak Južne Amerike.

Domaćini 44. turnira Copa America pobijedili su u finalu Argentinu boljim izvođenjem jedanaesteraca – 4:1.

Odlučujući penal postigao je Alexis Sanchez. Higuain je promašio penal, a Bravo je obranio udarac Banege. Poslije 90 minuta i još pola sata produžetaka golova nije bilo.

Čile je tako osvojio prvi seniorski trofej u povijesti, poslije četiri izgubljena finala Cope i polufinala Svjetskog prvenstva 1962.

Argentina, koja je prvak Južne Amerike bila 14 puta, nema nijedan seniorski trofej još od 1993. godine. Leo Messi, koji je sa Barcelonom osvojio sve što postoji, s reprezentacijom je i dalje praznih ruku. Uz to, on za Argentinu nije dao gol iz igre već 1065 minuta.