Čapljinka Sanja Bilić postala državna prvakinja u šahu

Na 16. pojedinačnom kadetskom i juniorskom prvenstvu BiH u šahu, koje je od 16.-19. svibnja održano u hotelu ”Zenit” u Neumu, sudjelovali su šahisti i šahistkinje iz čitave BiH.

Šahovki klub ”Čapljina” na ovom su prvenstvu predstavljali Emina Novaković – kadetkinja do 12 godina, koja je imala zapažen nastup i osvojila 5. mjesto, Zvonimir Karlović – kadet do 18 godina, koji je u veoma jakoj konkurenciji uz vrlo solidne nastupe zauzeo 7. mjesto te Sanja Bilić – kadetkinja do 16 godina, koja je postala državna prvakinja.

Sanja Bilić iz ŠK ”Čapljina” je odličnom igrom u konkurenciji Ž-16 osvojila prvo mjesto i tako ostvarila plasman na Svjetsko ili Europsko prvenstvo po vlastitom izboru. Svjetsko prvenstvo se održava u Grčkoj u studenom 2015. godine, dok će se Europsko održati u Poreču u rujnu iste godine.