Čapljina namučila Smeč: Širokobriježanke teže od očekivanoga do šeste uzastopne pobjede

Smeč je teže od očekivanog slavio protiv Čapljine 3:0 (25:23, 25:23, 25:18) u osmom kolu Super lige Federacije BiH – skupina jug. Čapljinke su u prva dva seta namučile favoriziranje Širokobriježanke, no domaće odbojkašice uspjele su setove okrenuti na svoju stranu.

U prvom setu Čapljina je u jednom trenutku imala vodstvo od tri poena razlike, ali domaće odbojkašice uspjele su se vratiti te neizvjestan prvi set osvojili s 25:23. U drugom setu slična priča, a isti rezultat na kraju. Smeč je vodio tijekom cijelog seta, no nije se uspio odlijepiti na veću razliku te je i ovaj set bio neizvjestan, no na kraju je opet pripao Širokobriježankama.

U trećem setu Čapljina nije imala snage za veliki preokret, a Smeč ga je sigurno osvojio s 25:18.

Bila je to šesta uzastopna pobjeda širokobrijeških odbojkašica te sedma ukupno u prvenstvu čime su zadržale drugo mjesto na ljestvici.

U devetom kolu čeka nas veliki hercegovački derbi. Sljedećeg vikenda Smeč gostuje u Mostaru kod prvoplasirane i jedine neporažene ekipe ove sezone SOK Mostar te će ovaj susret biti ujedno i borba za prvo mjesto. Podsjećamo, sredinom listopada Smeč je na Pecari tijesno izgubio s 2:3 u setovima.