Bosna razbila Široki

Košarkaši sarajevske Bosne Royal pobijedili su Široki s 99:80, u susretu sedmog kola Lige 10 Košarkaškog prvenstva BiH.

Bosna Royal je u ovom susretu nametnula svoj tempo igre od prve minute, te se pobjednik nazirao već nakon prve četvrtine koju su domaći košarkaši dobili s 28:15.

Druga četvrtina protekla je u sličnom omjeru snaga, pa su ”Studenti” do kraja poluvremena imali 12 koševa prednosti (54:42). Treće razdoblje igre donijelo je potpunu dominaciju domaćih košarkaša koji su nastavili povećavati rezultatsku prednost zahvaljujući odličnoj igri u obrani i brzim tranzicijama u kontranapade.

Posljednje razdoblje igre počelo je pri vodstvu Bosne Royal od 16 razlike (79:63), a Široki nije imao snage smanjiti prednost domaćina i dovesti susret u rezultatsku neizvjesnost.

Bosnu Royal predvodio je Maksim Šturanović s 23 koša i 13 skokova, a Strahinja Dragičević je dodao 22 koša, osam skokova i dvije asistencije. U momčadi Širokog po 16 koševa postigli su Josip Batinić i Ivan Karačić.