BiH svladala Wales i izbila na treću poziciju

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine u Zenici je pobijedila reprezentaciju Walesa s 2:0 (0:0) u utakmici pretposljednjeg, 9. kola skupine B kvalifikacija za europsko prvenstvo 2016. u Francuskoj.

Na stadionu Bilino polje pred 13.000 gledatelja strijelci su bili Milan Đurić u 71. i Vedad Ibišević u 90. minuti.

Ovom pobjedom bh. nogometaši preuzeli su treću poziciju u skupini B te su došli u priliku da se za tri dana u Nikoziji bore za nastup u baražu protiv reprezentacija Cipra, koja je u Jeruzalemu svladala Izrael s 2:1.

U trećem susretu skupine B, Belgija je osigurala nastup na Euru pobjedom u gostima nad Andorom s 4:1.

Kvalifilkacije se zaršavaju u utorak, 13. listopada, a u posljednjem kolu uz susret Cipar – BiH, još se sastaju Belgija – Izrael i Wales – Andora.

Skupina A:
Island – Latvija 2:2
Kazahstan – Nizozemska 1:2 (0:1)
Češka – Turska 0:2 (0:0)

Ljestvica:
1. Island 9 6 2 1 17:5 20
2. Češka 9 6 1 2 16:12 19
3. Turska 9 4 3 2 13:9 15
4. Nizozemska 9 4 1 4 15:11 13
5. Latvija 9 0 5 4 6:18 5
6. Kazahstan 9 0 2 7 6:18 2

Skupina B:
BiH – Wales 2:0
Andora – Belgija 1:4
Izrael – Cipar 1:2

Ljestvica:
1. Belgija 9 6 2 1 21:4 20
2. Wales 9 5 3 1 9:3 18
3. BiH 9 4 2 3 14:10 14
4. Izrael 9 4 1 4 15:11 13
5. Cipar 9 4 0 5 14:14 12
6. Andora 9 0 0 9 4:34 0

Skupina C:
Makedonija – Ukrajina 0:2
Slovačka – Bjelorusija 0:1
Španjolska – Luksemburg 4:0

Ljestvica:
1. Španjolska 9 8 0 1 22:3 24
2. Slovačka 9 6 1 2 13:6 19
3. Ukrajina 9 6 1 2 14:3 19
4. Bjelorusija 9 3 1 5 8:14 10
5. Luksemburg 9 1 1 7 4:23 4
6. Makedonija 9 1 0 8 6:18 3

Skupina D:
Gruzija – Gibraltar 4:0
Irska – Njemačka 1:0
Škotska – Poljska 2:2

Ljestvica:
1. Njemačka 9 6 1 2 22:8 19
2. Poljska 9 5 3 1 31:9 18
3. Irska 9 5 3 1 18:5 18
4. Škotska 9 3 3 3 16:12 12
5. Gruzija 9 3 0 6 9:14 9
6. Gibraltar 9 0 0 92:50 0

Skupina E:
Engleska – Estonija 2:0
Slovenija – Litva 1:1
Švicarska – San Marino 7:0

Ljestvica:
1. Engleska 9 9 0 0 28:3 27
2. Švicarska 9 6 0 3 23:8 18
3. Slovenija 9 4 1 4 16:11 13
4. Estonija 9 3 1 5 4:8 10
5. Lithva 9 3 1 5 7:15 10
6. San Marino 9 0 1 8 1:34 1

Skupina F:
Mađarska – Farska Ostrva 2:1
Sjeverna Irska – Grčka 3:1
Rumunija – Finska 1:1

Ljestvica:
1. Sjeverna Irska 9 6 2 1 15:7 20
2. Rumunjska 9 4 5 0 8:2 17
3. Mađarska 9 4 4 1 8:5 16
4. Finska 9 3 2 4 8:9 11
5. Farski Otoci 9 2 0 7 6:14 6
6. Grčka 9 0 3 6 3:11 3

Skupina G:
Lihtenštajn – Švedska 0:2
Moldavija – Rusija 1:2
Crna Gora – Austrija 2:3

Ljestvica:
1. Austrija 9 8 1 0 19:5 25
2. Rusija 9 5 2 2 19:5 17
3. Švedska 9 4 3 2 13:9 15
4. Crna Gora 9 3 2 4 10:11 11
5. Lihtenštajn 9 1 2 6 2:23 5
6. Moldavija 9 0 2 7 4:14 2

Skupina H:
Azerbajdžan – Italija 1:3 (1:2)
Norveška – Malta 2:0 (1:0)
Hrvatska – Bugarska 3:0 (2:0)

Ljestvica:
1. Italija 9 6 3 0 14:6 21
2. Norveška 9 6 1 2 12:8 19
3. Hrvatska 9 5 3 1 19:5 17
4. Bugarska 9 3 2 2 5 7:12 8
5. Azerbajdžan 9 1 3 5 7:16 6
6. Malta 9 0 2 7 3:15 2

Skupina I:
Albanija – Srbija 0:2
Portugal – Danska 1:0

Ljestvica:
1. Portugal 7 6 0 1 9:4 18
2. Danska 8 3 3 2 8:5 12
3. Albanija 7 3 2 2 7:5 11
4. Srbija 7 2 1 4 7:11 4 (-3)
5. Armenija 7 0 2 5 5:11 2

(www.jabuka.tv)

Komentiraj: