BiH osvojila Kirin Kup, debitirao Zvonimir Kožulj

U finalu Kirin Kupa koji se igra u Japanu reprezentacija Bosne i Hercegovine svladala je domaći Japan s 2:1. BiH je tako osvojila ovaj turnir, iako je došla bez skoro svih najboljih igrača, no ponovno je junak bio Milan Đurić koji je postigao oba gola, te ukupno četiri u utakmicama protiv Danske i Japana.

Momčad koju s klupe vodi Vahid Halilhodžić došla je u vodstvo u 28. minuti, a strijelac je bio Hiroshi Kiyotake.

Ipak, vrlo brzo izjednačio je Đurić, koji je iz blizine spremio odbijenu loptu u mrežu.

BiH je u završnici poluvremena mogla i do vodstva, no Haris Medunjanin je fantastičnim udarcem iz slobodnog udarca pogodio prečku.

Ipak, u 66. minuti BiH vodi, a Đurić je opet strijelac. Ovaj put na asistenciju Stevanovića.

Do kraja su Japanci krenuli po iznenađenje, a zadnji njihov napad otklonio je Toni Šunjić, pa je BiH slavila pobjedu protiv uglednog protivnika i, što nije nevažno, praktično u rezervnom sastavu.

Treba reći da su debi za nacionalnu vrstu upisali Zvonimir Kožulj iz Širokog Brijega te Filip Arežina iz Zrinjskog.

Za BiH su danas igrali BiH: Ibrahim Šehić, Mateo Sušić, Edin Cocalić,Toni Šunjić, Almir Bekić, Mario Vrančić, Haris Medunjanin, Haris Duljević, Izet Hajrović, Milan Đurić i Armin Hodžić. U drugom poluvremenu su ušli Stevanović, Kožulj i Arežina.

U susretu za treće mjesto Danska je s 4:0 deklasirala Bugarsku. Tri gola postigao je Christian Eriksen, a jedan je dodao Rasmussen.