BiH bez Europskog prvenstva: Crnogorci na Pecari slavili u sudačkoj nadoknadi!

Juniori Bosne i Hercegovine ostali su bez plasmana na Europsko prvenstvo za nogometaše do 19 godina. BiH je u drugom kolu Elitnih kvalifikacija skupine 5 poražena od Crne Gore (0:1) i to u posljednjim sekundama utakmice.

Naime, na stadionu Pecara u Širokom Brijegu bilo je 0:0 sve do 95. minute. No onda Crnogorci iz jednog kontranapada preko pričuvnog igrača Olivera Šarkića postižu gol koji bi ih mogao odvesti na Europsko prvenstvo.

Do tog trenutka bilo je puno šansi, no briljirali su golmani Goran Karačić i Matija Šarkić. Sjajni vratar Zrinjskog imao je nekoliko čudesnih obrana, no u 95. minuti i on je bio nemoćan.

Crna Gora će tako za prvo mjesto igrati pod Bijelim brijegom u utorak protiv Ukrajine koja je dobila Poljsku s 4:2. BiH će protiv Poljske u Vrapčićima igrati rezultatski nevažnu utakmicu.