Bez pogodaka u Eindhovenu, City slavio u Kijevu

U nogometnoj Ligi prvaka u srijedu navečer odigrana su posljednja dva susreta osmine finala.

PSV Eindhoven je na domaćem terenu igrao neodlučeno (0:0) s Atletico Madridom, dok je kijevski Dinamo kod kuće izgubio od Manchester Cityja s 1:3.

U Eindhovenu gostujuća momčad bila je opasnija u prvom poluvremenu iako je PSV imao više loptu u posjedu, ali je nizozemska ekipa bila prilično bezopasna u završnici.

U nastavku Atletico je propustio dvije dobre prilike da povede, a od 68. minute Španjolci su imali igrača više nakon isključenja Pereira. PSV se nastavku branio i uspio sačuvati mrežu pred uzvrat.

Engleski predstavnik u Kijevu poveo je u 15. minuti pogotkom Sergija Aguera. Rezultat je na 2:0 povećao David Silva u 41. minuti. U drugom poluvremenu Ukrajinci su smanjili zaostatak u 59. minuti pogotkom Vitalija Bujalskog, a konačan rezultat, koji je Englezima praktično osigurao nastup u četvrtfinalu, postavio je Yaya Toure u 90. minuti.