Barcelona razbila Real

Nogometaši Barcelone slavili su u El Clasicu na Santiagu Benabeu protiv Real Madrida s čak 4:0, što je jedan od najtežih domaćih poraza Reala u povijesti.

Pogotke za Barcelonu postigli su Luis Suarez (11, 74), Neymar (39) i Andres Iniesta (53).

Barcelona je ponizila Real na Bernabeu. Katalonski nogometaši su u potpunosti nadigrali Kraljevski klub u kojem su podbacili gotovo svi, a među najboljima je bio Luka Modrić. Ivana Rakitića je u 56. minuti zamijenio Leo Messi, povratnik nakon dvomjesečne stanke zbog ozljede.

U 11. minuti Barcelona je povela nakon solo-prodora Sergia Roberta koji je pronašao Suareza, a Urugvajac je iz prve vanjskim dijelom kopačke pogađa suprotni kut vrata Reala. U 39. minuti Katalonci su povećali vodstvo nakon sjajnog dodavanja Inieste za Neymara, koji je provukao loptu ispod vratara Navasa.

U zadnjim trenucima prvog dijela Barcelona je propustila nevjerojatnu priliku nakon prodora Neymara i udarca Suareza koji Marcelo glavom izbio sa same gol-linije, da bi u nastavku akcije blokirao Rakitićev udarac.

Drugo poluvrijeme je počelo s dvije velike prilike Reala. Najprije je Marcelo bio vrlo neprecizan, a potom je udarac Jamesa obranio vratar Bravo. U 53. minuti Barcelona je postigla i treći pogodak nakon atraktivne akcije u kojoj je Neymar petom ostavio loptu za Iniestu, a ovaj pogodio sami gornji desni kut.

U 56. minuti u igru je ušao Messi umjesto Rakitića, a u 68. minuti Ronaldo je propustio najveću priliku za Real i pogodio u glavu vratara Brava.

U 74. minuti Suarez je postigao drugi gol na utakmici, sam je izbio ispred vratara Reala i lako ga prebacio za konačnih 4:0.

U 84. minuti iznervirani Isco je dobio izravni crveni karton, a u 90. minuti sjajni vratar Barcelone Bravo skinuo je još jedan “zicer” Ronaldu.

Barcelona sada vodi s 30 bodova, šest više od Reala i sedam od Atletica koji ima utakmicu manje.

Bio je to i najčuvaniji El Clasico u povijesti koji je osiguravalo 1100 policajaca i 1200 zaštitara, a sve u strahu od terorističkog napada koji se dogodio prije osam dana u Parizu.