Barca se ispuhala na Deportivu: Suarez upisao četiri gola i tri asistencije!

Vodeći sastav španjolskog nogometnog prvenstva Barcelona frustracije zbog četiri uzastopna poraza, tri u Primeri i jedan od Atletica u uzvratnom susretu četvrtfinala Lige prvaka, iskalili su na Deportivu kojega su u La Coruni u susretu 34. kola ponizili s čak 8:0 (2:0), a u golijadi je s pogotkom i asistencijom sudjelovao i hrvatski reprezentativni veznjak Ivan Rakitić.

Rakitić je zabio za 3:0 početkom drugog poluvremena, u 47. minuti i to na asistenciju Luisa Suareza koji se tako odužio Rakitiću koji je bio asistent Urugvajcu za prvi pogodak na utakmici u 11. minuti.

Briljatnu je utakmicu odigrao upravo Suarez koji je utakmicu završio s nestvarnim učinkom od četiri pogotka i tri asistencije. Urugvajac je “načeo” domaćine u 11. minuti na proigravanje Rakitića, a potom je dva puta iskoristio maestralna dodavanja Lionela Messija u 24. i 53. minuti za 2:0 i 4:0, da bi u 64. pospremio jedan otpadak u mrežu za 5:0.

Uz dodavanje Rakitiću, kojega je pronašao samog na desnoj vratnici, pa hrvatskom reprezentativcu nije bilo teško s dva metra pogoditi mrežu, Suarez je u 81. minuti idealno uposlio i Neymara koji je pogodio za konačnih 8:0.

Jedini pogodak u kojemu nije sudjelovao Suarez postigao je mladi stoper Marc Bartra odličnim solo-prodorom u 79. minuti.

Rakitić je za Barcelonu odigrao svih 90 minuta.

Deportivo, debakl kojega je s klupe za pričuve promatrao bivši vratar hrvatske reprezentacije Stipe Pletikosa, trenutačno zauzima 14. mjesto s 38 bodova.