Ana Konjuh među osam najboljih US Opena

Mlada hrvatska tenisačica, 18-godišnja Ana Konjuh postigla je najveći uspjeh u dosadašnjoj karijeri plasiravši se u četvrtfinale US Opena zahvaljujući 6:4, 6:4 pobjedi u 4. kolu protiv četvrte nositeljice Poljakinje Agnieszke Radwanske.

Konjuh, pobjednica juniorskog US Opena 2013. godine, izgubila je svoj prvi servis u meču, ali je nakon toga osvojila sve svoje servise. Ukupno je u meču pogodila 38 winnera, od kojih šest as servisa. Pobjedom nad Radwanskom Konjuh je postala prva Hrvatica u povijesti u četvrtfinalu Flushing Meadowsa.

Konjuh i Radwanska susrele su se i na posljednjem “grand slamu”, u Wimbledonu prije dva mjeseca kada je Konjuh bila nadomak pobjede, no ispustila je veliko vodstvo u trećem setu da bi kod rezultata 7:7 nezgodno stala na lopticu i iskrenula gležanj zbog čega je Radwanska na kraju dobila odlučujući set sa 9:7. “Bila je ovo nevjerojatna noć. Uspjela sam osvetiti poraz (u Wimbledonu), jako sam sretna”, rekla je Konjuh nakon meča.

U četvrtfinalu će Konjuh igrati protiv 10. nositeljice Čehinje Karoline Pliškove koja je u 4. kolu bila bolja od Amerikanke Venus Williams rezultatom 4:6, 6:4, 7:6(3).